Pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.


Na czym polegają zajęcia z języka angielskiego - SensoEnglish i Practical?

Podczas zajęć SensoEnglish i Practical dzieci uczą się podstawowego słownictwa w języku angielskim, prostych poleceń i instrukcji oraz zwrotów grzecznościowych. Robią to jednak w nieco inny sposób, bo wykonując jakieś zadania praktyczne, które rozwijają ich kreatywność, zaradność, umiejętność pracy w grupie i wiele innych. W grupach SensoEnglish dodatkowo wplatamy zadania i zabawy, które wymagają używania różnych zmysłów (terapia sensoryczna).

Następnym etapem jest Practical 2, który nadal bazuje na praktycznej nauce, ale został poszerzony o karty pracy, które ćwiczą pisownię i podstawowe zasady gramatyki.

Pozostali (powyżej 4 klasy) mają zajęcia indywidualne lub w parach i na takich lekcjach bazujemy na tym, co dziecko przerabia w szkole, uzupełniając to wszystko dodatkowymi, ciekawymi zadaniami i rozmowami.


Czy prowadzicie też korepetycje z języka angielskiego?

Oczywiście. Nabór jest ciągły. Jeśli będziemy mieć wolne miejsce, chętnie zapiszemy Was na takie zajęcia.


Ile lat musi mieć dziecko, żeby je zapisać na zajęcia z angielskiego?

Dzieci rozwijają się różnie i ciężko określić dokładnie, ale warunkiem przyjęcia dziecka na zajęcia grupowe jest jego samodzielność przy myciu rąk, skorzystaniu z toalety. Dziecko musi też mówić, żeby można było się z nim komunikować. Dlatego można przyjąć, że powinno mieć skończone 3 lata. Nie odmawiamy jednak rodzicom, którzy chcą przyjść ze swoim dzieckiem na jedne zajęcia pokazowe, jeśli chcą się upewnić czy dziecko jest już gotowe do tego typu lekcji.


Czy rodzice zostają razem z dzieckiem?

Tylko jeśli nie mają pewności czy maluch poradzi sobie na zajęciach i robimy tak wyłącznie na pierwszej lekcji danego dziecka. Potem zwyczajnie innym dzieciom byłoby przykro, że one nie mają przy sobie rodzica.


Czy jeśli dziecko nie chodzi to i tak płaci za zajęcia.

Każdy uczeń ma prawo do jednej bezpłatnej nieobecności w semestrze (dwie na rok). Do tego dochodzą święta i ferie, które są wolne od zajęć. Za pozostałe nieobecności trzeba jednak zapłacić. Ma to też wspomagać regularność i mobilizować do uczestniczenia w zajęciach. W przypadku poważniejszej choroby można rozmawiać indywidualnie o zniżce.


Czy można zapisać dziecko w trakcie roku?

Tak, w dowolnym momencie, jeśli tylko, będzie wolne miejsce.


Czy dziecko powinno ze sobą coś zabierać na zajęcia?

Uśmiech i chęć nauki :) Poza tym dzieci i młodzież na zajęciach indywidualnych powinni zabierać ze sobą książki ze szkoły, żeby lektor wiedział z czym dana osoba ma problem i nad czym chce popracować.


Jak i kiedy płacimy za zajęcia?

Płacimy przelewem na nr konta, który jest w umowie. Po skończonym miesiącu zajęć wysyłany jest sms z ceną za dany miesiąc. Przelew należy zrobić do 10-go następnego miesiąca, czyli np. za wrzesień płacimy do 10-go października.